П'ятниця, 27 червня 2014 16:48

Реставрація фресків у костелі в Чернівцях

19 липня виповнюється 200 років одній з найстаріих мурованих споруд нашого міста - костелу Воздвиження Всечесного хреста. Його будівництво можна умовно розділити на два етапи - більш старша частина буда зведена 200 років тому, а новішу прибудували у 1910-х роках. Фрески та оздоблення збереглися майже неушкодженими, однак вони розташовані під щільним шаром пилу та кіптяви.

400 квадратних метрів фресок, кожний сантиметр яких ретельно вивчений та інвентаризований. Старовинні фарби збереглися майже повністю, збереглися відтінки і переливи. Але кіптява, яка підіймається вгору від свічок, пил, який неправильно витирали, приховали їх. Очищення відбувається у кілька етапів. Спочалку тоненькими пензликами змахують сухий бруд, потім - спеціальними гумками витирають нашарування усього, що осіло, прилипло і татрималось на поверхні стін костелу. Для того, аби реставратори мали можливість добратися до найвищих елементів стелі, реставратори встановили спеціальне риштування, яке, мов павутина, обплітає стіни новішої частини костелу. У випадку, якщо відсутні частки малюнків, їх відновлюють за допомогою акварельних олівців.

Після того, як відновлено якийсь сегмент фрески, майстри роблять усе можливе для того, щоб кольори не потьмяніли у найближчий час.

Реставрація триває вже майже півроку, і до дати святкування 200-річчя костелу усе риштування приберуть, Відвідувачі зможуть побачити фрески, на яких намальована історія виникнення назви цієї споруди, власне, яким чином наприкінці 4-го століття віряни змогли віднайти саме той хрест, на якому розіп'яли Ісуса Христа.

Наразі у Костелій ремонт йде повним ходом. Не тільки фрески потребують відновлення - шкурять та наново лакують старовинні двері, підмальовують стіни у прилеглих приміщеннях. Адже 200-й день народження - це все-таки дуже відповідально.

За матеріалами телеканалу "Чернівці"
Посилання на оригінал статті 

   

Святі Меси  

Нд - 9.00 (пол), 11.00 (укр),
13.00 (укр), 18.00 (укр)
Пн - 9.00 (пол), 18.00 (укр)
Вт - 9.00 (пол) 
Ср - 9.00 (пол)
Чт - 9.00 (пол), 18.00 (укр)
Пт - 9.00 (пол), 18.00 (укр)
Сб - 9.00 (пол), 18.00 (укр)

   

Молитовні наміри  

Молитовний намір Папи на грудень 2023

Молімось, щоб особи з обмеженими можливостями могли бути в центрі уваги суспільства, і щоб інституції пропонували інклюзивні програми, що розширюватимуть їхню активну участь

   

Слово Боже  

"І хто не візьме свого хреста, і не піде за Мною слідом, той Мене недостойний."
Від Матея 10:38
   

Читайте, слухайте  

ewtn ua

   

Ми у Facebook  

   

Від КРЕДО

   

Від Львівської Архідієцезії

   
© Парафія Воздвиження Всечесного Хреста Римсько-Католицької Церкви в Україні. м.Чернівці