19 липня виповнюється 200 років одній з найстаріих мурованих споруд нашого міста - костелу Воздвиження Всечесного хреста. Його будівництво можна умовно розділити на два етапи - більш старша частина буда зведена 200 років тому, а новішу прибудували у 1910-х роках. Фрески та оздоблення збереглися майже неушкодженими, однак вони розташовані під щільним шаром пилу та кіптяви. 400 квадратних метрів фресок, кожний сантиметр яких ретельно вивчений та інвентаризований. Старовинні фарби збереглися майже повністю, збереглися відтінки і переливи. Але кіптява, яка підіймається вгору від свічок, пил, який неправильно витирали, приховали їх. Очищення відбувається у кілька етапів. Спочалку тоненькими пензликами змахують сухий бруд, потім…
У центрі Чернівців триває реставрація костелу Воздвиження Всечесного Хреста. Передня частина костелу – в суцільному риштуванні. Майже рік тут тривають реставраційні роботи, які проводять львівські майстри. – У 2012 році ми перекрили дах костелу. Він протікав і пошкодив стіни та рідкісні фрески. Це коштувало чималих грошей, – розповів настоятель костелу Воздвиження Всечесного Хреста отець Марек Дроздзік. – Торік приступили до внутрішніх робіт. Сподіваємося хоча би передню частину біля вівтаря реставрувати до 200-ліття костелу. Цю дуже філігранну роботу виконують львівські реставратори. Їм доводиться відновлювати кожен сантиметр стіни. Хоча ремонт храму триватиме не один рік. – У нашій команді працює восьмеро професійних…
Порятунок пам'яток – архітектурних, мистецьких, історичних – справа не тільки і не стільки ентузіазму, як фаховості, порядності й навіть політики. І це не художнє перебільшення, а реальність. Реставрація об'єктів здійснюється у відповідності до Державних будівельних норм, які встановлюють склад, зміст, порядок розроблення, погодження та затвердження науково-проектної документації на проведення консервації, реставрації, реабілітації, ремонту та пристосування об'єктів культурної спадщини, відповідно до низки Законів України та міжнародних документів. Про складнощі – природні й рукотворні – у збереженні та відновленні матеріальної спадщини, залишеної нашими предками розмова з львівським художником, який уже 10 років працює як реставратор, а наразі керує реставраційними роботами в інтер'єрі…
З початку березня в нашому костелі розпочався другий етап ремонтних робіт. Була демонтована стара електрика та затиньковані всі ділянки після змінення. Також, були зняті майстрами три вітражі з превсітерію, які відвезли до Львова для відновлення. З 26 березня відновили свою роботу і консерватори. Ми вже писали про те, як та за якою схемою мають проводитись роботи по відновленню фресок. Нам знов вдалось трохи поспілкуватись з п. Миколою Толочко (керівник групи консерваторів), який детально розповів на якому етапі роботи вони зараз знаходяться.
Вже третій місяць у нашому костелі проводиться ремонт, а точніше - відновлювальні роботи фресок храму. Звичайно, що можемо цей час з впевненістю називати історичним, адже ремонтні роботи не велися майже століття. І мені випала нагода оглянути, як все відбувається та поспілкуватися з консерваторами. Саме від них дізналася, що фрески на передній частині костелу (а саме тут йдуть роботи) були виконані в першій половині ХХ століття, а точніше в 20-х роках. За цей час на стінах утворився великий шар бруду та конденсат, що осідав на стінах. Завданням консерваторів є очистити фрески від забруднень, закопчення від свічок, відновити втрачені фрагменти та опісля…
Сторінка 1 з 2
   

Святі Меси  

Нд - 9.00 (пол), 11.00 (укр),
13.00 (укр), 18.00 (укр)
Пн - 9.00 (пол), 18.00 (укр)
Вт - 9.00 (пол) 
Ср - 9.00 (пол)
Чт - 9.00 (пол), 18.00 (укр)
Пт - 9.00 (пол), 18.00 (укр)
Сб - 9.00 (пол), 18.00 (укр)

   

Молитовні наміри  

Молитовний намір Папи на березень 2024

Молімося, щоб ті, хто у різних частинах світу ризикує життям за Євангеліє, надихали Церкву своєю відвагою та своїм місійним запалом

   

Слово Боже  

"Найперше майте щиру любов один до одного, бо любов покриває багато гріхів!"
1 Петра 4:8
   

Читайте, слухайте  

ewtn ua

   

Ми у Facebook  

   

Від КРЕДО

   
   
© Парафія Воздвиження Всечесного Хреста Римсько-Католицької Церкви в Україні. м.Чернівці